Blog

Zaręczyny! I co dalej?

Nadszedł ten magiczny czas, kiedy możecie zacząć planować Wasz wymarzony dzień, a Wy… nie wiecie od czego zacząć? 

Wbrew pozorom organizacja ślubu i wesela wcale nie jest taka łatwa – na początku pojawia się wiele pytań i jeszcze więcej niewiadomych – sprawdźcie, od czego powinniście zacząć!

Fotografia Kinga Nowakowska

Od czego zacząć organizację ślubu?

DATA ŚLUBU

Przede wszystkim ustalcie, w jakim okresie chcielibyście wziąć ślub – czy zależy Wam na konkretnej dacie i będziecie do niej dopasowywać miejsce, czy może macie wybraną wymarzoną salę i jesteście w stanie dostosować się do wolnych terminów w tym miejscu.  

SALA WESELNA

Data ślubu i miejsce ślubu oraz wesela są ze sobą bardzo ściśle powiązane. Zastanówcie się, jak duże wesele chcecie zorganizować – to kluczowy element, który pozwoli Wam określić, jakiej sali potrzebujecie. Spokojnie – to jeszcze nie musi być konkretna liczba, na tym etapie wystarczy oszacować liczbę osób. Warto przedyskutować ten temat w pierwszym etapie przygotowań, by uniknąć sytuacji, że Wasza wymarzona sala jednak nie pomieści wszystkich Waszych gości. 

INSPIRACJE ŚLUBNE

OK, pytanie o to czy macie konto na Pinterest jest pewnie zbędne. Od teraz Wasza tablica będzie płonąć od inspiracji. Stwórzcie sobie osobną tablicę lub folder w telefonie, gdzie będziecie zapisywać wszystkie swoje inspiracje.

Pinterest i Instagram to skarbnica wiedzy, wyszukujcie to czego potrzebujecie po hasztagach, oto kilka propozycji: #inspiracjeslubne #atrakcjeweselne #dekoracjeweselne. 

Jeżeli coś Wam się spodoba – zapisujcie to od razu, bo gwarantujemy Wam, że ciężko będzie Wam odszukać tę inspirację ponownie. 

Podobają Wam się różne style? Nie przejmujcie się – na początku te inspiracje mogą nie być spójne, ale z czasem już będzie jasne, co Wam się podoba najbardziej. 

BUDŻET

Pewnie już słyszeliście to setki razy i my też się pod tym podpisujemy! Określcie budżet, jaki chcecie przeznaczyć na organizację wesela. Od teraz Excel to Wasz najlepszy przyjaciel 🙂 

Budżet weselny jest bardzo istotny – obecnie na rynku jest wiele możliwości i nowości, które możecie zaoferować swoim gościom, ale pamiętajcie, że wszystkie z nich generują koszty. 

Jeżeli wydaliście na fotografa ślubnego czy filmowca więcej niż zakładaliście – spokojnie, to jeszcze nie oznacza, że przekroczyliście budżet – poszukajcie oszczędności w innym miejscu. 

USŁUGODAWCY

Wstępna liczba gości jest, budżet oszacowany, umowa z salą podpisana… czas na usługodawców!

Wypiszcie sobie, bez których wykonawców nie wyobrażacie sobie tego dnia. Znalezienie odpowiednich osób może być bardzo czasochłonne. To zdecydowanie nie jest czas na podejmowanie pochopnych decyzji. Dajcie sobie czas na sprawdzenie portfolio, poszukajcie opinii na ich temat i umówcie się na spotkania (nawet online). To jedyny taki dzień w życiu, więc warto zatrudnić profesjonalistów. 

Na dobry start z organizacją ślubu – to tyle. Podstawy już macie, teraz czas wcielić to w życie. Trzymamy kciuki! 🙂 

Jeżeli chcecie zobaczyć nasze inspiracje i realizacje koniecznie dodajcie nas na Pinterest lub Instagramie. 

Ściskamy!

Ada & Domi

Gałązka Fotografia

No Comments
Post a Comment